DOVANA – tai būti kartu, kalbėtis ir išmokti

Pačias geriausias dovanas galime kurti patys santykyje su kitais! Jomis gali tapti įžvalgos, naujos patirtys, žinios, emocijos, draugai, pasitikėjimas savimi, savęs pažinimas ir daug kitų dalykų. Tik svarbu atsidurti tinkamoje vietoje! Tikiu, kad 2017 metų ruduo-žiema tapo stebuklingu laiku ne man vienai!

„O Jūsų, mielieji Tavo Sūpynių vaikai, dėka, prisiminiau dar vieną tiesą – lūkesčiai kelia nerimą, tačiau atsakomybe yra dalinamasi! „

Ir išties buvo gera matyti, kaip Tavo Sūpynių vaikai užsiėmimų metu vienas kitam tapo mokytojais, kaip padėjo, priminė, pasufleravo, pagyrė, padėkojo, pamatė ir paguodė, dalinosi savo panašia patirtimi, patarė. Argi tai ne dovana?

Galiausiai, baigiantis užsiėmimams kiekvienas turėjo progą garsiai išsakyti žodžius kitam, primenant ar pastebint, ko kitas išmoko, kas patiko, žavėjo jame. Ir tie žodžiai – tai paskatinimas, padrąsinimas ir atspindys to, ką kiekvienas pasidovanojo sau, ką išsinešė į kasdienį savo gyvenimą!

Užsiėmimai dažnai buvo ramybės ir pokalbių oazė, kur buvo legalu jausti, bandyti suprasti, atpažinti, mokytis valdyti savo jausmus, juos IŠSAKYTI. Ko gero, jei pradžioje būčiau uždavusi vaikams klausimą, kiek laiko galime pasikalbėti ir toliau eiti prie žaidimų ir kitų veiklų, būčiau girdėjusi gerokai mažesnį skaičių, nei praėjus tik 4-5 užsiėmimams. Tas noras dalintis, papasakoti savo džiaugsmą ar liūdesį!

Naujų metų proga linkiu atrasti tą raktą, kuris atveria nuoširdžių ir taip „baisiai” reikalingų pokalbių kambarėlį. Nes pokalbis irgi yra dovana.

Tavo Sūpynių vadovė Rūta

Kategorijos: Emocinio intelekto ugdymas.