Tėvai nebežino, kaip šiais laikais elgtis su vaikais. Knygos autorius nesiūlo nei nuolaidžiauti jiems, nei bausti. Tėvai turi būti vaikų draugai, suprasti jų elgesį ir su meile disciplinuoti. Knygoje rasite vaikų psichiatro siūlomus naujus auklėjimo metodus, grįstus demokratiniais principais. Autorius pateikia daugybę naudingų pavyzdžių kaip bendrauti su neklusniais vaikais, juos auklėti ir lavinti. Tai klasikinis vadovas tėvams ir pedagogams.
Apie autorių:
Dr. Rudolfas Dreikursas (1897-1972) – vienas žymiausių Amerikos vaikų psichiatrų. Jis buvo artimiausias individualiosios psichologijos kūrėjo Alfredo Adlerio sekėjas ir jo idėjų propoguotojas. Parašė keletą knygų apie tėvų ir vaikų santykius: „Iššūkis būti tėvais”, „Drausmė be ašarų”, „Iššūkis: vedybinis gyvenimas”.
Psichologės komentaras:
Pagrindiniai šios knygos privalumai tokie, kad ji lengvai skaitoma ir informacija pateikiama per realias gyvenimiškas situacijas, su kuriomis dažniausiai susiduria tėvai augindami vaikus. Ši knyga skatina tėvus naujai pažvelgti į savo vaikus ir juos auklėti demokratiniu būdu. Autorius perteikia žinutę, kad visi vaikai yra geri, tačiau kartais jų elgesys yra netinkamas, todėl tėvų atsakomybė yra padėti vaikui suprasti ko jis siekia tokiu savo elgesiu ir pakeisti jį į tinkamą. Ši knyga parodo kas atsitinka, kai tėvai įsivelia su vaikais į jėgos žaidimą siekdami parodyti kas čia vadovauja. Taip pat kiek daug gali pasikeisti, kai tėvus ir vaikus sieja lygiaverčiai santykiai ir abipusė pagarba. Autorius pateikia daug įvairių būdų kaip tinkamai auklėti vaikus, ugdyti jų supratimą, atsakomybę ir pagarbą. Taip pat šioje knygoje yra pateikta keletas metodų, tokių kaip – vieno vaiko palikimas mašinoje ar namuose, kurie šiuo metu yra pasenę ir nepriimtini. Knygoje pateikti metodai grindžiami psichologiniais principais ir yra tinkami taikyti ne tik pilnai šeimai, kurią sudaro du tėvai, bet ir vienišiems tėvams, globėjams, seneliams. Tikriausiai kiekvienas tėvas bent kartą augindamas vaiką yra susidūręs su situacija, kai nebežinojo kaip elgtis su savo atžala. Ši knyga padės tokiomis akimirkomis rasti atsakymus ir nenuleisti rankų. Praktiškai taikydami knygoje pateiktus metodus pajusite, kad jūsų šeimos gyvenimas tampa darnesnis ir laimingesnis.
Citata iš knygos:
“Keturmetė Peni klūpėjo prie virtuvės stalo ir žiūrėjo kaip mama dirbo: kiaušinių dėklą išėmė iš šaldytuvo ir padėjo ant stalo. Peni paėmė jį ir norėjo sudėti kiaušinius. Mama sušuko: Ne, Peni! Sudaužysi. Geriau aš tai padarysiu, tau dar reikia paūgėti“. – Siekdama apsaugoti kiaušinius mama atėmė iš mergaitės pasitikėjimą savimi ir savo galimybėmis. Taigi, uždrausdami vaikui ką nors daryti ar padėti mums – atimame iš jo drąsą ir motyvaciją stengtis. Padrąsinimas yra vienas svarbiausių vaiko auklėjimo aspektų.
Psichologė Gintarė Saročkaitė