A. Faber, E. Mazlish „Kaip kalbėti su vaikais, kad jie klausytų ir kaip klausyti, kad vaikai kalbėtų”

kalbetisuvaikais_z1

Apie knygą: Tai praktiškas ir aiškus gidas tėvams, norintiems efektyviai bendrauti su savo vaikais. Gausybė aprašymų, pavyzdžių ir iliustracijų pateikia paprastos informacijos ir žinių, kuriomis tėvai gali nedelsiant pasinaudoti praktiškai – mokytis kalbėtis bei spręsti problemas. Tai knyga, kuria galima naudotis individualiai arba grupėse, o joje aprašomi būdai yra tinkami visiems vaikams nepriklausomai nuo jų amžiaus. Jau klasika tapęs kūrinys šiuo metu yra toks pats aktualus ir naudingas kaip ir tuomet, kada pirmą kartą pasirodė prieš trisdešimt metų.

Apie autores: Adele Faber ir Elaine Mazlish – visame pasaulyje pripažintos ir daugybę apdovanojimų laimėjusios suaugusiųjų-vaikų santykių ekspertės. Jų dėstomos paskaitos ir sukurtos bendravimą gerinančios programos naudojamos tūkstančių įvairiausių grupių, o knygos išleistos daugiau nei dvidešimčia kalbų ir parduotos daugiau nei trijų milijonų tiražu.

Psichologės komentaras: 

Ar žinojote, kad sakydami „koks tu šaunuolis“ darote meškos paslaugą?

Ar patikėtumėte, kad vaikas, kuris nemoka skaityti, gavęs laišką iš mamos ar tėčio sugebėtų suprasti, apie ką jis?

Tėvams skirtose knygose apie vaikų auklėjimą svarbiausia yra lengvai pritaikomi, efektyvūs praktiniai patarimai. Jei šiandien manęs paklaustų, kokią knygą rekomenduočiau paskaityti tėvams, kurių vaikas, buitiškai tariant, neklauso, aš pasiūlyčiau būtent šią. Dažnai galvojama, kad vaikai visokių blogybių prisižiūri per TV, prisiklauso mokykloje, darželyje, kieme. Kad dėl to jie ir keikiasi, dėl to atsikalbinėja, dėl to ožiuojasi. Bet tiesa ta, kad kiekvieno vaiko šeima yra jo tvirtovė, tiesiogiai nuo jos tvirtumo (supratimo, meilės, pagarbos, pagalbos) priklausys ir jo „imlumas“ visiems prieš tai išvardintiems blogiams. Vaikai, kaip ir suaugusieji, turi sunkumų, ko jie neturi, tai patirties tuos sunkumus spręsti. Bet čia jų didieji pagalbininkai esate jūs. Tiesa ir tai, kad jūsų būti tėvais taip pat niekas nemokė. Mokėtės iš savo patirties, liūdėjote suklydę, džiaugėtės atradę tinkamus sprendimus. Tikrai ne daugelis iš jūsų lankė vienokius ar kitokius tėvystės kursus, tai populiarėja tik dabar. Tačiau visiems, kurie nori greitų, trumpų, praktiškų patarimų, tiems, kurie yra pasiryžę iš tiesų kantriai mokytis kartu su vaiku, padėti jam ir keisti kai kuriuos netinkamus elgesio modelius, sakau – paskaitykite šią knygą. Kalbant apie vieną ar kitą auklėjimo metodą, tėvai dažnai sako: „na taip, žinau, man čia nėra naujiena, bet pritaikyti sunku“. Sunku, nesiginčysim, bet VERTA. Ir lengviau, jei yra kas padeda. Knygos irgi gali padėti, svarbu tik atsirinkti geriausias. O čia jums padėsime mes.

Kategorijos: Knygos tėvams.