Mamos dienoraštis. Įrašas Nr. 2

female-865110_640Mokytojos skambučiu niekas nesibaigė. Mokykla rimtai žiūri į smurto proveržius ir aš tą suprantu. Ačiū Dievui, kad Karolio tėvai sutiko pabandyti viską išspręsti be policijos, todėl penktadienį mūsų šeimos turi susitikti direktoriaus kabinete. Žinau tik tiek, kad mano vyras neis. Pasiteisins darbu, užsakymais ar kitais reikalais. Žinau, kad man dabar labiausiai turėtų rupėti sūnus ir galimi pagalbos būdai, galų gale to berniuko dantų būklė, bet galvoju tik apie vieną – tame susitikime greičiausiai paaiškės, kad Audrius yra man neištikimas. Tiesa pasirodys visu gražumu mano vaiko, jo klasioko, tėvų ir mokyklos administracijos akivaizdoje. Kokius pasirinkimus aš turiu? Gal reikia iškelti galvą ir skirtis? Atrodysiu stipri, nors tokia nesu. Išsiskirti turėjau jau po antro vyro paklydimo. Dabar praėjo treji metai ir Audrius kone atvirai pasako, kurį vakarą skirs jai, kada jam neskambint ir netrukdyt, kada pasakyt Jonui, kad tėvelis užsibus darbe ir grįš vėlai, kada dėl Audriaus netikėtai atsiradusių darbo reikalų atšaukti vakarienę su draugais. Aš jau prie to pripratau ir dėl to sau esu šlykšti. Kur aš suklydau ir leidau savo šeimai iširti? O jei ji iširusi, dėl ko taip sunku paimti ir iš tiesų viską nutraukti? Kaip jaustųsi ir į tai reaguotų Jonas? Tėtis jam labai svarbus ir reikalingas, ar turiu teisę jį iš vaiko atimti? Turiu tris gražias dienas ir naktis apie tai pagalvoti. O ką man daryti tame susitikime, gal vaidinti nustebusią, pasijuokti ir pasakyti, kad tai buvo jo pusseserė grįžusi iš užsienio ir apsistojusi viešbutyje? O gal pavyks tik apsiverkti ir tylėti… Atrodo, kad galva sprogs nuo klausimų ir minčių. Kaip aš čia atsidūriau?…

– Apie ką galvoji, mama?

– Nieko rimto, sūnau, svarstau, ką gaminti vakarienei. Gal turi pageidavimų?

– Mmm, o jei visi šį vakarą užsisakytume picą? Tau nereiktų gaminti, galėtume pažiūrėti filmą arba pažaisti šaradas?

– Nebloga mintis, paskambinsiu tėčiui, paklausiu, kada grįš. Gal važiuodamas namo sustotų picerijoje. – šypsausi, trečius metus šypsausi ir jau pati įtikiu, kad esu laiminga. Ar šita mano aktorystė Jonui iš tiesų į naudą?

Po praeito mūsų pokalbio Jonas apie blondinę nieko neužsiminė, tarsi tai nebūtų įvykę. Aš labai norėčiau taip ir palikti. Bet greit ateis penktadienis ir tada mūsų keistos šeimos gyvenimas gali kardinaliai pasikeisti.

– Tėtis sutiko, parveš picą su grybais, manau galime paieškoti filmų šiam vakarui.

Dar trys dienos gyventi spektaklyje pavadinimu – „darni šeima“. Verčiau jau jomis pasimėgausiu.

Kategorijos: _Mamos dienoraštis_.